Stále častěji se setkáváme s pacienty, kteří mají panickou hrůzu z návštěvy zubního lékaře. Proto jsme se rozhodli nově nabídnout aplikaci vysoce účinného analgetika pro úlevu od krátkodobé bolesti, které je neinvazivní a pomáhá potlačit také strach. A to vše při plném vědomí.

Pro inhalační anglosedaci se používání inhalační analgetikum. Jde o hotovou směs medicinálních plynů: 50 % oxidu dusného, N2O, a 50 % kyslíku, O2. Tato směs medicinálních plynů je připravena k okamžitému podání a má minimum nežádoucích účinků. Má rychlý nástup a ústup účinků (během několika minut). Dvacet minut po ukončení inhalace může pacient odejít a po třiceti minutách může řídit automobil, což při podání jiných léků není možné. Vždy je ale potřeba, aby se pacient řídil aktuálními pokyny lékaře a ošetřujícího personálu.

Jak se aplikuje?

Aplikace je snadná a bezbolestná. Inhalační analgosedace se aplikuje pomocí náustku nebo pomocí inhalační masky. Pacient vdechuje medicinální plyn sám či za pomoci personálu (týká se především dětí). Plnohodnotný účinek nastupuje po 3 minutách inhalace. Po této přípravné fázi může lékař přistoupit k výkonu.

Díky rychlému nástupu a ústupu účinku společně s vysokou mírou bezpečnosti představuje přípravek atraktivní alternativu pro pohotovostní péči i jiné situace, ve kterých je vyžadována rychlá a řízená úleva od bolesti. Ideálním řešením je také pro dětské pacienty.

Instagram