Včasná prevence = bonus pro vás i pro rodinný rozpočet

Preventivní péče o zuby je investicí do budoucna. Proč? V horizontu lidského života Vám ušetří statisíce. Včasná prevence je ve stomatologii nejen klíčem ke zdraví ústní dutiny. Díky precizní prevenci se vyhnete nákladným ošetřením potřebným k opravení nebo nahrazení zubů.

preven_prohlPreventivní prohlídka

Během preventivní prohlídky vás čeká celkové vyšetření ústní dutiny lékařem – zubů, dásní i měkkých tkání. Cílem je diagnostika zubních kazů, onemocnění dásní či případných celkových onemocnění. Preventivní prohlídka je vždy bezbolestná. Pro přesnou diagnostiku používáme různé přístroje (RTG, OPG, laser). Docházet byste na ni měli dvakrát ročně.

dent_hygiDentální hygiena

Dlouhodobá přítomnost zubního plaku a zubního kamene je příčinou zubního kazu i parodontitidy (zánětu dásní). Obojí může vést v konečném stádiu ke ztrátě vlastních zubů. Pro opravdu zdravé zuby je nutné precizní domácí ústní hygienu doplnit tou profesionální. Proto je pravidelná návštěva dentální hygieny žádoucí dvakrát ročně.

kazOšetření zubního kazu

Zubní kaz je nejčastějším problémem, který je způsobený špatnou ústní hygienou. Pokud je malý, nebolí, přesto jej nesmíme podcenit. Včasný ošetřením zabráníte šíření nákazy a závažnému zhoršení stavu. Ošetřuje se v lokální anestezii. Jde o časově i finančně nenáročné ošetření, jež zabere cca 30 – 50 minut.

endoEndodontické ošetření

Neléčený zubní kaz časem napadne i zubní kanálky a  podpůrnou kost zubu. Zánět je velmi bolestivou záležitostí a bez návštěvy zubní ordinace se neobejdete. Všechny kanálky zubu je třeba dokonale vyčistit, zaléčit během několika ošetření (až zánět odezní) a následně zaplnit speciálním materiálem. Jedná se o odborně, časově i diagnosticky náročný zákrok. Provádí se v lokální anestezii, každé sezení trvá cca 60 – 90 minut a úspěšnou léčbu nelze zaručit na 100%. Zachráněný zub je nakonec opatřený korunkou.

korunkaKorunka

Korunka zaručuje funkční i estetickou rekonstrukci po rozsáhlých kazech či endodontickém ošetření. V prvním sezení lékař „brousí“ pahýl zubu (v lokální anestezii) a provede otisk, na jehož základě zubní technik vyrobí keramickou korunku. V další návštěvě je korunka „doladěná“ v ústech. Naše technologie CAD/CAM Cerec umí obojí provést v jedné návštěvě – na počkání (není nutná dočasná korunka). Vše trvá cca 2 hodiny a výsledkem je opět zachráněný zub.

mustekMůstek

Je keramickou náhradou jednoho či více chybějícímu zubů. Je nutné zbrousit dva okolní (nosné) zuby. Zuby se tím částečně poškodí. Jde proto o kompromisních, avšak relativně levné, řešení, které je ve výsledku funkční i estetické. Menší můstky zajistí opět naše technologie CAD/CAM Cerec v jedné návštěvě, rozsáhlé vyrábí zubní technik a ošetření probíhá ve více návštěvách.

implanImplantát

Zubní implantát je nejlepší náhradou chybějícího zubu. Ošetření probíhá zpravidla ve dvou návštěvách. Nejprve je do čelisti našroubován titanový implantát. Po několika týdnech (vhojení implantátu) je na implantát zhotovena zubní korunka (u nás CAD/CAM Cerec na počkání). Ošetření je náročné na diagnostiku a technologické vybavení, což se odráží na jeho ceně. Navzdory pověrám aplikace implatntátu téměr nebolí.

Všechny starosti se zubními náhradami nebo výplněmi si ušetříte včasnou a pravidelnou prevencí. Není nic lepšího, nežli vlastní zuby – vše ostatní je finančně náročné, kompromisní a vyžaduje ještě lepší hygienu. A zuby do skleničky? Ty jsou prohrou lékaře i pacienta. Snižují kvalitu života – znamenají pachutě, diskomfort a časté nepříjemnosti se záněty sliznice úst. Chraňte proto své vlastní zuby!

Máte nějaké otázky týkající se prevence? Kontaktujte nás.

 Souhlasím se zpracováním osobních údajů

 

Instagram